Posted by on 28 maja 2018

Kaplan-Meier Szacunki wyników. Panel A pokazuje prawdopodobieństwo pierwotnego wyniku (zgonu z jakiejkolwiek przyczyny lub hospitalizacji z przyczyn sercowych), które nie różniło się istotnie między obiema grupami. Pierwotny wynik wystąpił u 292 pacjentów (59%), którzy zostali poddani badaniu za pomocą pomostowania aortalno-wieńcowego (CABG) iu 289 pacjentów (58%) otrzymujących CABG z chirurgiczną rekonstrukcją komorową (SVR) (współczynnik ryzyka, 0,99; CI, 0,84 do 1,17). Panel B pokazuje prawdopodobieństwo zgonu z jakiejkolwiek przyczyny, które wystąpiło u 141 pacjentów (28%), którzy zostali poddani CABG, a u 138 pacjentów (28%) zostali poddani CABG z SVR (współczynnik ryzyka, 1,00; 95% CI, 0,79 do 1,26). Rysunek 4. Rysunek 4. Główny wynik w podgrupach zainteresowania. Wykresy współczynnika Hazard dla wybranych charakterystyk pacjentów na linii podstawowej nie wykazują istotnej interakcji z przypisaniem do grupy badanej. CABG oznacza pomostowanie aortalno-wieńcowe, kanadyjskie Towarzystwo Kardiologiczne SKŻ, lewą tętnicę wieńcową z lewej tętnicy wieńcowej, lewą tętnicę wieńcową lewej, lewą frakcję wyrzutową lewej komory LVEF, NYHA New York Heart Association i rekonstrukcję chirurgiczną komorową SVR.
Pierwotny wynik zgonu z jakiejkolwiek przyczyny lub hospitalizacji z przyczyn sercowych wystąpił u 292 z 499 pacjentów (59%), którzy zostali poddani CABG, a u 289 z 501 pacjentów (58%) zostali poddani CABG z chirurgiczną rekonstrukcją komorową (współczynnik ryzyka dla metoda złożona, 0,99, przedział ufności 95% [CI], 0,84 do 1,17, P = 0,90) (tabela 2 i rysunek 3A). Zdarzenia krytyczne z jakiejkolwiek przyczyny wystąpiły u 141 pacjentów (28%), którym przydzielono CABG, a u 138 (28%) pacjentów poddano CABG z chirurgiczną rekonstrukcją komorową (współczynnik ryzyka 1,00; 95% CI, 0,79 do 1,26; P = 0,98 ) (Tabela 2 i Rysunek 3B). Hospitalizacja z przyczyn sercowych wystąpiła u 211 pacjentów (42%) iu 204 pacjentów (41%), odpowiednio (p = 0,73). Wykresy współczynnika Hazard nie wykazały interakcji dla pierwotnego wyniku między przydzieleniem grupy badanej a wyjściową charakterystyką będącą przedmiotem zainteresowania (Figura 4).
Wtórne wyniki i wydarzenia
Operacyjne wskaźniki zgonu (tj. Zgony występujące w ciągu 30 dni po zabiegu) nie różniły się istotnie pomiędzy dwiema grupami badawczymi, według analizy zamiar-do-leczenia lub analizy potraktowanej jako leczenie (tabela 2). Wskaźniki siedmiu procedur wtórnych, ostrego zawału mięśnia sercowego (P = 0,96) i udaru (P = 0,35) były niskie i podobne w obu grupach.
Dyskusja
Porównaliśmy skuteczność samego CABG z CABG w połączeniu z chirurgiczną rekonstrukcją komorową u pacjentów z chorobą wieńcową i dysfunkcją skurczową lewej komory. Zgodnie z przewidywaniami, dodanie chirurgicznej rekonstrukcji komorowej spowodowało znacznie większe zmniejszenie objętości lewej komory niż w przypadku samego CABG. Jednakże poprawa objętości komorowej nie przełożyła się na wymierną korzyść dla pacjentów. Objawowa poprawa po zabiegu była podobna w obu badanych grupach. Nie stwierdzono znaczącej różnicy między grupami w pierwotnym wyniku zgonu lub hospitalizacji z przyczyn sercowych lub w jakimkolwiek innym wyniku klinicznym
[przypisy: psycholog warszawa, psycholog dziecięcy Warszawa, inhibitor korozji ]

Powiązane tematy z artykułem: inhibitor korozji psycholog dziecięcy Warszawa psycholog warszawa