Posted by on 28 maja 2018

Zastosowanie dodatkowych przewodów tętniczych uzupełnionych przeszczepami żył zalecono do rewaskularyzacji wszystkich głównych naczyń z istotnymi klinicznie zwężeniami. Jednoczesna operacja zastawki mitralnej z powodu niedomykalności została przeprowadzona według uznania chirurga. Technika chirurgicznej rekonstrukcji komorowej została opisana wcześniej.11,12,17 W przypadku pacjentów, którym przydzielono operację rekonstrukcji komorowej, ten element operacji był najczęściej wykonywany podczas pojedynczego okresu kardioplegicznego zatrzymania po wykonaniu pomostowania. Jednak procedura może być również wykonana z biciem serca w celu ułatwienia identyfikacji nieobejmującej strefy bliznowacenia. W tej procedurze, po wykonaniu przedniej lewej komory ventulotomii w strefie przedniej asynergii, szew umieszcza się we wnętrzu komory, aby otoczyć bliznę na granicy pomiędzy akinetyczną a żywą tkanką. Zaostrzenie tego szwu łączy ze sobą zdrowe części ścian komór. Kontrola wzrokowa i badanie dotykowe ułatwiają ocenę, czy plaster jest potrzebny do optymalizacji wielkości komory bez deformowania lewej komory podczas zamykania komory ventulotomii.
Wyniki pierwotne i wtórne
Główne zdarzenia okołooperacyjne i określone punkty końcowe odnotowano po wypisaniu lub po 30 dniach u pacjentów pozostających w szpitalu. Pacjentów oceniano w odstępach 4-miesięcznych po randomizacji w pierwszym roku, a następnie w 6-miesięcznych odstępach.
Objawy dusznicy bolesnej i niewydolności serca oceniano podczas każdej wizyty kontrolnej. Wszyscy pacjenci, którzy byli w stanie to zrobić, przeprowadzili 6-minutowy test na początku badania, 4 miesiące i rok później. Objętości i funkcję lewej komory oceniano za pomocą echokardiografii, obrazowania metodą rezonansu magnetycznego serca lub tomografii komputerowej emisji pojedynczego fotonu na początku badania, po 4 miesiącach i po 2 latach.
Pierwszorzędowym rezultatem był czas do śmierci z jakiejkolwiek przyczyny lub hospitalizacji z przyczyn sercowych. Drugorzędowe wyniki obejmowały zgon z dowolnej przyczyny po 30 dniach, hospitalizację z dowolnej przyczyny oraz z przyczyn sercowo-naczyniowych, zawał mięśnia sercowego i udar.
Analiza statystyczna
Wyliczyliśmy, że musielibyśmy zapisać 1000 pacjentów w badaniu z mocą 90%, aby wykryć 20% zmniejszenie względnego ryzyka zgonu lub hospitalizacji z przyczyn sercowych, zakładając 3-letnią częstotliwość zdarzeń w grupie tylko CABG 45% lub więcej i pozwalając na zwrot w wysokości do 20%.
Wszystkie główne porównania grup badanych przeprowadzono zgodnie z zasadą zamiaru leczenia. Uzupełniające analizy zestawiono komplikacje pooperacyjne i zdarzenia kliniczne występujące w ciągu 30 dni, w zależności od rodzaju wykonywanej operacji. Wszystkie testy statystyczne były dwustronne. Skumulowane wskaźniki zdarzeń z czasu randomizacji zostały obliczone za pomocą metody Kaplana-Meiera.18 Test log-rank dla danych dotyczących czasu do zdarzenia wykorzystano do statystycznego porównania grup badanych w odniesieniu do wyniku pierwotnego i ogólnego śmiertelność.19 Współczynniki zagrożenia z powiązanymi przedziałami ufności wynoszącymi 95% uzyskano przy użyciu modelu proporcjonalnych hazardów Cox.20 Model Cox zastosowano również do oceny spójności efektów leczenia poprzez testowanie interakcji między rodzajem operacji a wcześniej ustaloną linią podstawową. cechy.
Osiem tymczasowych analiz danych zostało przeprowadzonych i przejrzanych przez dane i tablicę nadzoru bezpieczeństwa
[hasła pokrewne: psychologia pracy, psycholog dziecięcy Warszawa, autyzm terapia ]

Powiązane tematy z artykułem: autyzm terapia psycholog dziecięcy Warszawa psychologia pracy

Posted by on 28 maja 2018