Posted by on 28 maja 2018

W tej książce Ian Whitmarsh interpretuje dane z badania genetyki astmy na Barbadosie. Wykazano, że na astmę wpływa wiele czynników, zarówno genetycznych, jak i środowiskowych. Whitmarsh omawia przedsięwzięcie badań genetycznych na Barbados, które obejmuje interakcje między badaczami genetycznymi ze Stanów Zjednoczonych, rządem Barbadosu, poddanymi astmą i ich rodzinami oraz firmami farmaceutycznymi. Problemy rasy, ekonomii, definicji i etyki to tylko niektóre z wielu zmiennych, które wpływają na wyniki. Chociaż Whitmarsh bada genetykę astmy i dostarcza stosunkowo precyzyjnych danych, na ostateczną interpretację informacji wpływa wiele czynników, które są z natury względnie subiektywne. Whitmarsh pochodzi z antropologii. Chociaż nie uwzględnia tej możliwości w książce, na jego odkrycia i opinie może wpływać jego pochodzenie, religia, rasa i obecność alergii w sobie lub w członkach rodziny. Badanie astmy zgromadziło amerykańskich naukowców zajmujących się genetyką, którzy zaprojektowali i przeprowadzili badania, urzędników rządu Barbadosu, którzy pracowali nad przyciągnięciem międzynarodowych badań biomedycznych, lekarzy medycyny z Barbadosu i naukowców, którzy ułatwili zbieranie danych, rodzin, które wzięły udział w badaniu, oraz osób, które napisały raporty. Wyniki, które wyłoniły się z tych badań biomedycznych, były barwione przez interakcje zachodzące między tymi wielowymiarowymi grupami. Czasami dane przedstawione przez Whitmarsh są zbędne i niepotwierdzone. Analizuje, w jaki sposób wyniki badań genetyka są funkcją oficjalnych i wernakularnych tradycji identyfikacji grup etnicznych i wielorakich znaczeń wspólnej choroby.
Whitmarsh bada, jaki udział w badaniu miały osoby należące do grup, które były zaangażowane i co powstało w wyniku ich interakcji. W toku dochodzenia ujawniono, w jaki sposób osoby zaangażowane w badania ułatwiły i potencjalnie osłabiły jego postęp. Informacje o badaniach biomedycznych, które Whitmarsh zebrał przeprowadzając wywiady i etnograficzne badania terenowe wśród różnych zaangażowanych grup, pojawiają się w różnych rozdziałach tej książki. Ostatni rozdział nosi tytuł Nadmiary biomedyczne i antropologiczne . Badanie Whitmarsh zmusza do przemyślenia biomedycznej stabilizacji rasy i enigmatycznych chorób, takich jak astma. Jego wgląd w proces, w którym rasa, geny i czynniki środowiskowe są negocjowane na Karaibach na żądanie dużych korporacji i zespołów naukowych badań jest ważny. Pomoże czytelnikowi zrozumieć, w jaki sposób takie pomysły, praktyki i narkotyki są sprzedawane na całym świecie. Dane uzyskane z badań biomedycznych na Karaibach są dość zdefiniowane i mierzalne, ale mają wpływ na nie wiele zmiennych subiektywnych.
Podsumowując, ta książka jest eksploracją biomedycznych potocznych i kulturowych zastosowań genetyki, astmy, rasy, narodowości i środowiska. Ekscesy grup, które brały udział w badaniu, powodują, że interpretacja Whitmarsh danych, które wyłoniły się z niego, jest czasami sprzeczna Whitmarsh wahał się, jak poradzić sobie z tymi sprzecznościami. Postępy poczynione w dziedzinie genetyki od czasu przeprowadzenia badań na Barbadosie zniosłyby wiele niejednoznaczności dotyczących rasy. Nie wybiera jednej strony ani nie miesza sprzeczności w spójną całość. Podkreśla, w jaki sposób zmienne w grupach badawczych, takich jak standardowy język ojczysty, grupa etniczna, płeć i choroba, wpłynęły i przekształciły ekspansję nauk biologicznych w astmę i przekraczały granice państw.
Malcolm N. Blumenthal, MD
University of Minnesota, Minneapolis, MN 55455
edu
Finansowanie i ujawnianie informacji
Dr Blumenthal był członkiem Collaborative Study on Genetics of Asthma na Johns Hopkins University.
[hasła pokrewne: psycholog warszawa, psychologia pracy, diagnoza autyzmu ]

Powiązane tematy z artykułem: diagnoza autyzmu psycholog warszawa psychologia pracy

Posted by on 28 maja 2018

Malcolm N. Blumenthal, MD