Posted by on 28 maja 2018

W każdej z czterech otrzymanych podgrup współzmienne były zrównoważone między grupami narażonymi i nie eksponowanymi na walproinian (P> 0,05 w teście dla zmiennych ciągłych lub testem chi-kwadrat dla zmiennych kategorialnych), co pozwoliło nam porównać średnie IQ wyniki w grupie walproinianów z grupami w pozostałych trzech grupach z wykorzystaniem działek leśnych. Wyniki
Ocenę poznawczą przeprowadzono u 258 dzieci (252 matek) w wieku 2 lub 3 lat lub w obu grupach wiekowych. Spośród tych dzieci 73 było narażonych na karbamazepinę, 84 na lamotryginę, 48 na fenytoinę, a 53 na walproinian. Ta próbka stanowiła 83,5% początkowej (tj. Zamierzonej do leczenia) grupy 309 żywych urodzeń (93 eksponowanych na karbamazepinę, 100 na lamotryginę, 55 na fenytoinę i 61 na walproinian) od 303 matek. Różne wielkości próbek odzwierciedlają różne częstotliwości stosowania leków przeciwpadaczkowych w ośrodkach NEAD. Pierwotny projekt badania w Zjednoczonym Królestwie nie obejmował testów w wieku 2 lat, a 63 dzieci z Wielkiej Brytanii przeszło ten wiek przed połączeniem badania z badaniem w USA. Ocenie poddano 187 dzieci w wieku 2 lat i 232 dzieci w wieku 3 lat. Nie było istotnych różnic między czterema grupami leków przeciwpadaczkowych pod względem częstości brakujących danych lub metody oceny macierzyńskiego ilorazu inteligencji.
Tabela podsumowuje macierzyńskie informacje demograficzne. Analiza regresji logistycznej wykazała znaczące powiązanie pomiędzy stosowaniem walproinianu i wieku matki, dawką leku przeciwpadaczkowego, napadami padaczkowymi, rodzajem padaczki, miejscem przebywania w Stanach Zjednoczonych lub Wielkiej Brytanii oraz obecnością lub brakiem karmienia piersią .
Tabela 2. Tabela 2. Wyniki IQ dzieci w wieku 3 lat według ekspozycji na macicę dla leków przeciwpadaczkowych. Tabela 2 przedstawia wyniki IQ i różnice między grupami dla dzieci w wieku 3 lat według leku przeciwpadaczkowego, na który były narażone w ciąży. [23] Tabela w dodatkowym dodatku (dostępna wraz z pełnym tekstem tego artykułu) podsumowuje wyniki modeli regresji do analizy pierwotnej. Istotne niezależne czynniki prognostyczne IQ u dziecka obejmowały lek przeciwpadaczkowy, matczyny iloraz inteligencji, wiek matki, znormalizowaną dawkę leku przeciwpadaczkowego, wiek ciążowy po porodzie i stosowanie premedytacji przez matki w kwasie foliowym. Żadne inne zmienne nie były istotne, gdy zostały dodane do modelu. W czasie ciąży 2 kobiety zmieniły lek przeciwpadaczkowy, a 12 dodało drugi lek przeciwpadaczkowy; wyniki nie uległy istotnym zmianom po wykluczeniu tych kobiet z badania. Wyniki analiz dzieci w wieku 2 lub 3 lat lub w obu grupach wiekowych (258 dzieci) były podobne do ocenianych w wieku 3 lat (232 dzieci) (tabele 2 i 3 w dodatku uzupełniającym). Wyniki analiz grupy dzieci z ocenami poznawczymi w wieku 2 lat (187 dzieci) przedstawiono w tabeli 4 w dodatkowym dodatku (p = 0,08 dla związku między lekiem przeciwpadaczkowym a ilorazem inteligencji).
Rysunek 1. Rysunek 1. Wyniki IQ dzieci, które zostały narażone na leki przeciwpadaczkowe w macicy, według leku i dawki. Środki (czarne kwadraty) i 95% przedziały ufności (linie poziome) są podane dla ilorazu inteligencji dzieci w funkcji leku przeciwpadaczkowego i dawki
[hasła pokrewne: gdynia psycholog, firma zbrojarska, psycholog warszawa ]

Powiązane tematy z artykułem: firma zbrojarska gdynia psycholog psycholog warszawa

Posted by on 28 maja 2018