Posted by on 20 kwietnia 2018

Po połączeniu bronchoskopii z klasyfikatorem współczynnik negatywnego prawdopodobieństwa poprawił się z 0,24 (95% CI, 0,21 do 0,29) do 0,06 (95% CI, 0,03 do 0,10). W wyniku tego, gdy zarówno bronchoskopia, jak i klasyfikator były ujemne, prawdopodobieństwo wystąpienia postseestu raka zmniejszyło się do mniej niż 10% dla pacjentów z prawdopodobieństwem wstępnym do 66% (ryc. 2). Dyskusja
W tym badaniu opisujemy ocenę klasyfikatora genomowego oskrzeli w diagnostyce raka płuca u pacjentów poddanych bronchoskopii w dwóch niezależnych kohortach prospektywnych. Stwierdziliśmy, że klasyfikator ekspresji genów ma wysoką czułość na różne rozmiary zmian, lokalizacje, stadia i typy komórek raka płuc. Połączenie klasyfikatora i bronchoskopii miało odpowiednio 96% i 98% w kohorty sprawdzającej AEGIS-1 i AEGIS-2.
Zgłaszamy również kilka dodatkowych wniosków, które potwierdzają kliniczną wartość tego typu klasyfikatora. Po pierwsze, nasze badania potwierdzają, że niediagnostyczne badania bronchoskopowe są powszechne (szczególnie u pacjentów z pośrednim wstępnym prawdopodobieństwem raka) i prowadzą do dalszych badań inwazyjnych (w tym biopsji chirurgicznej) u pacjentów, u których ostatecznie stwierdzono zmiany o charakterze łagodnym. Po drugie, w przeciwieństwie do klasyfikatora, bronchoskopia miała słabą czułość w wykrywaniu raka płuca u pacjentów z małymi, obwodowymi lub wczesnymi zmianami chorobowymi, a także u pacjentów bez powiększenia węzłów chłonnych. Po trzecie, klasyfikator miał wysoką wartość predykcyjną ujemną u pacjentów z pośrednim prawdopodobieństwem raka i niediagnostycznym badaniem bronchoskopowym. Te odkrycia sugerują, że ten klasyfikator może pomóc w podejmowaniu decyzji klinicznych dla pacjentów z pośrednim prawdopodobieństwem raka, u których częstość występowania raka płuca wynosi 41%, ale czułość bronchoskopii wynosi tylko 41%.
Chociaż wysoka ujemna wartość predykcyjna klasyfikatora może pomóc uniknąć niepotrzebnych procedur inwazyjnych u pacjentów z pośrednim prawdopodobieństwem wystąpienia raka, który jest ujemny pod względem klasyfikatora, niewielka liczba pacjentów w tej podgrupy miała raka płuc. Negatywny wynik klasyfikatora może opóźnić dalsze badania inwazyjne u takich pacjentów. Jednak pacjenci z niediagnostycznym badaniem bronchoskopowym i ujemnym wynikiem klasyfikacji klasyfikacyjnej prawdopodobnie podlegaliby aktywnemu nadzorowi z wykorzystaniem obrazowania, co jest standardową praktyką, gdy nie stosuje się natychmiastowej strategii inwazyjnej.1,15 To by zidentyfikowało wzrost uszkodzenia i spowodowało dodatkowe inwazyjne testowanie w celu ustalenia ostatecznej diagnozy. W przeciwieństwie do dużej ujemnej wartości predykcyjnej klasyfikatora, którą obserwowaliśmy u pacjentów z pośrednim prawdopodobieństwem raka, dodatnia wartość predykcyjna wynosząca 40% była dla tych pacjentów niewielka. Dlatego pozytywny wynik klasyfikatora nie uzasadnia zmiany decyzji między strategią inwazyjną a strategią nadzoru obrazowania. Przyszłe badania rejestrowe będą dalej określać wpływ klasyfikatora na ocenę pacjentów z podejrzeniem raka płuca po niedestiagnostycznym badaniu bronchoskopowym.
Ten klasyfikator ekspresji genu jest mierzony w proksymalnych komórkach nabłonka oskrzeli, a nie w komórkach w obrębie zmiany płucnej.
[patrz też: psycholog poznań, rezonans magnetyczny, porady psychologiczne ]

Powiązane tematy z artykułem: porady psychologiczne psycholog poznań rezonans magnetyczny

Posted by on 20 kwietnia 2018

[patrz też: psycholog poznań, rezonans magnetyczny, porady psychologiczne ]