Posted by on 20 kwietnia 2018

Zdolność zmian w ekspresji genów w cytologicznie prawidłowym proksymalnym odcinku dróg oddechowych w celu umożliwienia wykrywania raka płuca w miąższu płuc wynika bezpośrednio z paradygmatu pola obrażeń 12. Wykazaliśmy wcześniej, że istnieje wyraźny wzorzec zmian w genie ekspresja w cytologicznie prawidłowych komórkach nabłonka oskrzeli u obecnych i poprzednich palaczy z rakiem płuc.12,16 Ponadto, onkogenne szlaki sygnałowe są aktywowane w nabłonku proksymalnym dróg oddechowych u palaczy z rakiem płuc i palaczami z przednowotworowymi zmianami w drogach oddechowych.17 Niedawno, Kadara i wsp.18 wykazali, że wiele genów, które mają zmienioną ekspresję w uszkodzeniach raka płuca i sąsiednim nabłonku drobnych dróg oddechowych, jest również zmienionych w nabłonku proksymalnym-drogami oddechowymi, co sugeruje, że zmiany w ekspresji genów w proksymalnym odcinku dróg oddechowych odbijają częściowo zmieniony transkryptom obserwowany w guzach płuc. Istnieje kilka ważnych ograniczeń tego badania. Po pierwsze, próbki od 155 pacjentów (11%) dostarczyły niewystarczające lub niskiej jakości RNA, co uniemożliwiło pomiar klasyfikatora. Jednak podobne wskaźniki niedostatecznej jakości lub ilości RNA obserwowano w przypadku innych testów ekspresji genów, które zostały zintegrowane z praktyką kliniczną 19, i możliwe jest poprawienie jakości próbki poprzez skrócenie czasu pomiędzy pobraniem próbki a izolacją RNA. Pacjenci, którzy nie zostali włączeni do badania z tego powodu, nie wydają się różnić pod względem częstości występowania nowotworów lub innych cech klinicznych w porównaniu z ogólną populacją badaną (Tabela S6 w Dodatku Uzupełniającym); nie można jednak ustalić, czy klasyfikator ma podobną wydajność w tej grupie.
Po drugie, 9% pacjentów straciło czas obserwacji, a 5% nie miało ostatecznej diagnozy ustalonej w 12 miesięcy po badaniu bronchoskopowym. Ten wskaźnik utraty do obserwacji nie jest nieoczekiwany w badaniu obserwacyjnym, w którym późniejsza ocena po badaniu bronchoskopowym nie była wymagana w ośrodku badawczym. Chociaż nasz okres obserwacji był ograniczony do 12 miesięcy, jest mało prawdopodobne, że przeoczyliśmy znaczną liczbę nowotworów, które zostałyby wykryte z dodatkowym rokiem obserwacji. Chociaż wytyczne sugerują 24 miesiące obserwacji, zalecenia te są oparte na starszych badaniach dotyczących pojedynczych guzków płucnych odkrytych w radiografii klatki piersiowej (nie tomografia komputerowa [CT]) 20,21 Wysoka czułość CT sprawia, że jest mało prawdopodobne, że stałe guzki, które są stabilne w pierwszy rok będzie miał dalszy wzrost; jest to wspierane przez badania przesiewowe raka płuc, w których guzki, które były stabilne przez rok, miały współczynnik konwersji na raka wynoszący tylko na 1000 w roku 2.22
Po trzecie, kryteria wykluczenia zawarte w tym badaniu ograniczają uogólnienie tych wyników wśród osób niepalących i niepalących palących papierosy w wywiadzie. Nie jest jasne, czy podobny obszar obrażeń występuje u osób, które nigdy nie paliły, czy u bardzo lekkich palaczy, którzy chorują na raka płuc i czy pole uszkodzenia nadal występuje po resekcji guza; potrzebne są dalsze badania, aby ocenić te pytania.
Po czwarte, uznaliśmy bronchoskopię za diagnostyczną tylko wtedy, gdy procedura przyniosła diagnozę raka płuca
[patrz też: psychoterapia warszawa, gabinet psychologiczny, rezonans magnetyczny ]

Powiązane tematy z artykułem: gabinet psychologiczny psychoterapia warszawa rezonans magnetyczny

Posted by on 20 kwietnia 2018