Posted by on 25 kwietnia 2018

Wyniki tych analiz przedstawiono w tabelach S7 i S8 w dodatkowym dodatku. Drugorzędne wyniki
Tabela 3. Tabela 3. Zmiana wyników funkcjonalnych od wartości początkowej do 12 miesięcy. Mniej było przypadków rewaskularyzacji z docelowym uszkodzeniem w grupie z balonami powleczonymi lekiem niż w standardowej grupie angioplastyki, ale różnica ta nie osiągnęła istotności statystycznej ( Tabela 2, wyniki oceny rewaskularyzacji docelowej-zmianowej Kaplana-Meiera są pokazane na Fig. S2 i Tabeli S9 w Dodatku Uzupełniającym). Współczynnik kostka-ramię, ocena Rutherforda i krzywa zaburzeń chodzenia poprawiły się znacząco (P <0,001 dla wszystkich porównań) sprzed leczenia do 12 miesięcy po leczeniu w grupie z balonem pokrytym lekiem i standardowej grupie angioplastyki (tabela 3). ). Jedynie poprawa wyniku dla komponentu Walking-distance z kwestionariusza Walking Impairment Questionnaire wykazała znaczącą różnicę między grupami po 12 miesią cach (różnica wyniku 9,3 [95% przedział ufności, 1,6 do 17,0] w skali od 0 do 100, przy niższych wynikach wskazujących na więcej trudności w chodzeniu, na korzyść grupy z balonem powleczonym lekiem).
Poszczególne drugorzędowe punkty końcowe bezpieczeństwa nie różniły się istotnie pomiędzy grupą, której podawano lek, a standardową grupą angioplastyki po 12 miesiącach. Stawki były podobne w przypadku śmierci (2,4% w przypadku powlekanego lekiem balonu i 2,8% w przypadku standardowej angioplastyki), amputacji (odpowiednio 0,3% i 0,0%) oraz zakrzepicy wymagającej ponownego leczenia (odpowiednio 0,4% i 0,7%) (tabela 2) . Wszystkie zgony zostały uznane za mało prawdopodobne, aby były powiązane z urządzeniem, procedurą lub kończyną indeksową. Pojedyncza amputacja kończyny indeksującej (w grupie z balonem lekowym) u pacjenta z postępującą chorobą tętnic obwodowych poniżej kolana również została uznana za niezwiązaną z urządzeniem lub procedurą.
Dyskusja
W badaniu LEVANT 2 ocenialiśmy skuteczność i bezpieczeństwo stosowania balonu do angioplastyki powlekanego paklitakselem podczas przezskórnej angioplastyki śródnaczyniowej u pacjentów z objawową femoropoplitealną chorobą tętnic obwodowych. Stwierdziliśmy, że zastosowanie powlekanego lekiem balonu do plastyki naczyń doprowadziło do istotnie większego stopnia pierwotnej drożności zmiany docelowej po 12 miesiącach niż w przypadku standardowego balonu do angioplastyki. Bezpieczeństwo balonika powlekanego lekiem, ocenianego przez złożony punkt końcowy swobody przed śmiercią okołooperacyjną z dowolnej przyczyny i swobody po roku od amputacji kończyny czołowej, rewaskularyzacji kończyny czołowej i zgonu związanego z kończyną dolną, nie było gorsze. do standardowego balonu.
Wcześniejsze badania z randomizacją dotyczące zastosowania powlekanych lekiem baloników do angioplastyki u pacjentów z chorobą tętnic kończyn dolnych wykazały korzyści płynące z takiej terapii, ale badania te były niewielkie i miały zdolność oceny jedynie późnego ujścia światła, ocenianego angiograficznie, jako zastępczego punktu drożność. 20-23 Różnica w szybkości restenozy binarnej w naszej próbie, która była oparta na ślepej analizie w podstawowym laboratorium, sugeruje znaczący biologiczny efekt użycia balonika powleczonego lekiem.
Nie znaleźliśmy znaczącej różnicy między dwiema grupami badawczymi w klinicznie ważnym punkcie końcowym rewaskularyzacji z docelowym uszkodzeniem po 12 miesiącach [podobne: porady psychologiczne, psychologia pracy, psychiatra poznań ]

Powiązane tematy z artykułem: porady psychologiczne psychiatra poznań psychologia pracy

Posted by on 25 kwietnia 2018

Dyskusja