Posted by on 12 lipca 2018

Wynik ten kontrastuje z wynikami kilku mniejszych prób powlekanych lekiem balonów do plastyki naczyń, w których zaobserwowano znaczące różnice w rewaskularyzacji docelowej. 20-22 Kilka czynników może przyczynić się do wyjaśnienia tej różnicy między naszym badaniem a wcześniejszymi badaniami. Po pierwsze, badacze i pacjenci w naszym badaniu nie byli świadomi zarówno leczenia wskaźnikowego, jak i dupleksowych wyników ultrasonograficznych podczas obserwacji, co prawdopodobnie zmniejszyło potencjalny błąd w podjęciu decyzji o wykonaniu powtórnej procedury rewaskularyzacji. Po drugie, szybkość rewaskularyzacji z docelowym uszkodzeniem była znacznie niższa w standardowej grupie angioplastyki w naszym badaniu niż w standardowych grupach angioplastyki w poprzednich badaniach z udziałem pacjentów o podobnych cechach i zmianach, które zmniejszyłyby siłę naszego badania, aby wykazać różnica. Po trzecie, cechy projektu badania, w tym wykluczenie pacjentów, którzy prawdopodobnie wymagali stentów i wcześniej określone obiektywne kryteria dotyczące tymczasowego umieszczenia stentu, spowodowały niskie tempo stosowania stentu. Takie podejście pomogło zminimalizować zmienną, która zakłóciła interpretację wielu testów urządzeń z udziałem pacjentów z chorobą tętnic obwodowych, w których stawki tymczasowego umieszczenia stentu wahały się od 14 do 50% .4,18,20 Należy również zauważyć, że nasza próba nie została zaprojektowana, aby mieć moc do wykrywania różnicy w częstości rewaskularyzacji docelowej zmiany; ostateczna ocena tego pytania będzie wymagała większej próby. Nasze badanie nie dostarcza ostatecznych wskazówek dotyczących potencjalnej roli balonu powlekanego paklitakselem w praktyce klinicznej. Chociaż wyniki są zachęcające, długoterminowa obserwacja okaże się użyteczna przy ustalaniu, czy korzyści z tej interwencji są utrzymane, zwiększone lub osłabione w czasie. Pona dto, dalsze badania mogą porównać balon powleczony lekiem z innymi opcjami terapeutycznymi, takimi jak aterektomia lub stentowanie z gołymi metalowymi stentami lub stentami uwalniającymi lek.
Istnieją pewne dodatkowe ograniczenia tego procesu. Chociaż badanie miało na celu wykrycie różnicy w pierwotnym punkcie końcowym drożności po 12 miesiącach, nie zostało zaprojektowane, aby mieć zdolność oceny różnic w punktach końcowych czynnościowych lub pomiarach jakości życia. Determinanty tych wyników mogą nie być charakterystyczne dla badanej zmiany; zmiany mogą być spowodowane postępem choroby tętnic obwodowych w innych segmentach tętnic lub współistniejącymi stanami, o których wiadomo, że ograniczają funkcję fizyczną, a nie różnicą w urządzeniu stosowanym do leczenia określonej zmiany. Ponadto, mimo że pacjenci, podstawowy personel laboratoryjny i klinicyści wykonujący badania uzupełniające nie byli świadomi zadań grupy badawczej , lekarze wykonujący procedury indeksowania nie mogli nie wiedzieć o przypisaniach ze względu na różne cechy tych dwóch typów. balonów do plastyki naczyń.
Podsumowując, leczenie choroby tętnic obwodowych kończyny dolnej za pomocą balonu powlekanego paklitakselem zapewniało lepszą drożność naczynia przez 12 miesięcy, w porównaniu ze strategią konwencjonalnej przezskórnej angioplastyki jelitowej ze standardowym balonem. Balon powlekany lekiem również nie był gorszy niż standardowy balon do angioplastyki w odniesieniu do bezpieczeństwa.
[hasła pokrewne: łokieć golfisty, inhibitor korozji, laserowe obkurczanie pochwy ]

Powiązane tematy z artykułem: inhibitor korozji laserowe obkurczanie pochwy łokieć golfisty

Posted by on 12 lipca 2018