Posted by on 4 grudnia 2018

Gdy stratyfikowano wyniki według wskaźników nasilenia choroby, utrzymywały się odwrotne zależności między śmiertelnością wewnątrzszpitalną a CABG po angioplastyce i objętości szpitala dla wszystkich podgrup. Poprzednie badania sugerują, że bazy danych roszczeń ubezpieczeniowych, takie jak te, których używaliśmy, mają braki w opisie nasilenia choroby i mogą nie identyfikować więcej niż połowy pacjentów z istotnymi współistniejącymi warunkami. Jednak bardziej szczegółowe dane dotyczące ciężkości z rejestru PTCA Towarzystwa Angiografii i Interwencji Sercowej nie potwierdzają tej hipotezy13. Trzecie wyjaśnienie związku wyższej śmiertelności z mniejszą objętością jest takie, że pacjenci są częściej kierowani do szpitali, które mają lepsze wyniki. Praktycy wiedzą, które instytucje mają lepsze wyniki i selektywnie kierują więcej pacjentów do takich szpitali. Wpływ selektywnego skierowania trudno jest oddzielić od wpływu ulepszonych wyników z praktyką; przypuszczalnie oba czynniki przyczyniają się do lepszych wyników. Jeśli odesłanie selektywne prowadzi do lepszych wyników dla większej liczby pacjentów, podanie dodatkowych informacji o wynikach leczenia w szpitalu zwiększyłoby liczbę takich skierowań. Bardziej szczegółowe dane mogą dostarczyć ważnych informacji na temat sposobów, w jakie wszystkie szpitale mogą poprawić wyniki.
CABG jako wskaźnik wyników
Odwrotna zależność między objętością angioplastyki a częstością CABG podczas hospitalizacji wskaźnika jest również zgodna z gorszymi wynikami w szpitalach o małej objętości. Operacja pomostowania po angioplastyce oznacza nieskuteczną procedurę wstępną, ponieważ tylko pacjenci, u których występują problemy po angioplastyce, są kierowani do CABG. Oprócz śmiertelności o 5,1 procent wyższej, pacjenci, którzy przechodzą CABG podczas tej samej hospitalizacji, mają większą zachorowalność, w tym związaną z medianą nacięć sternotomii oraz dłuższe okresy hospitalizacji i powrotu do zdrowia16. Te same hipotezy, które wyjaśniają wyższą śmiertelność po angioplastyce w szpitalach o małej objętości, mogą również tłumaczyć wyższe wskaźniki CABG: mniejsze doświadczenie, większa ostrość choroby lub selektywne kierowanie pacjentów do szpitali o wyższym wskaźniku powodzenia.
Szpitale o małej objętości bez chirurgicznej kopii zapasowej
1581 pacjentów poddawanych angioplastyki w szpitalach o małej objętości, bez możliwości wykonywania CABG, miało najwyższy wskaźnik umieralności w szpitalu (9,9 procent, w porównaniu z ogółem 2,9 procent, p <0,001). Różnica ta wynika częściowo z wyższej częstości występowania ostrego zawału mięśnia sercowego w tej grupie (54,1%, w porównaniu z 32,7% ogółem, P <0,001). Obciążenie selekcji wymagające interwencyjnej angioplastyki mogło również zwiększyć śmiertelność. Więcej z tych pacjentów mogło występować z powikłaniami ostrego zawału, które wymagały natychmiastowej angioplastyki (takiej jak zawał hemodynamiczny), która uniemożliwiła przeniesienie do szpitala o dużej objętości z operacyjnym wsparciem. Przyszłe zalecenia dotyczące minimalnej liczby zabiegów angioplastyki muszą uwzględniać wyjątkowe sytuacje, w których ryzyko przeniesienia przeważa nad ryzykiem natychmiastowej interwencji.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Przedstawione w części na 66. sesji naukowej American Heart Association, Atlanta, 10 listopada 1993.
Wspierane przez granty badawcze (HS-06503 i HS-05635) od Agencji ds. Polityki i Badań w Ochronie Zdrowia, dotację (HL-17670) od Narodowego Instytutu Serca, Płuc i Krwi oraz grant (LM04613) Biblioteka Medycyny.
Author Affiliations
Z Wydziału Kardiologii, Departamentu Medycyny (JGJ, EDP, DBM, SRC, DBP) oraz Wydziału Biometrii, Wydziału Medycyny Społecznej i Rodzinnej (ERD, LHM), Duke University Medical Center, Durham, NC
Wyślij prośby o ponowne przesłanie do Dr Jollis at Box 3254, Duke University Medical Center, Durham, NC 27708-3254.
[podobne: vacu activ przeciwwskazania, asumin forum, mięsak jelita cienkiego ]

Be the first to comment.

Leave a Reply

*