Posted by on 8 lipca 2018

Hipotezę tę potwierdzają nasze szacunki o ochronnym, choć nieistotnym, zjawisku obserwowanym u pacjentów, którzy nie otrzymali recepty przeciwmalarycznej w porównaniu z tymi, którzy byli przepisani artemeterowo-lumefantrynową (Tabela 2) oraz z tego, że efekt ten utrzymywał się w najbardziej skorygowanych analizach wrażliwości (patrz sekcje 3.3 i 3.4 w dodatkowym dodatku). Jednak biologiczna wiarygodność tej hipotezy jest niepewna. Artemorf-lumefantryna jest przeciwwskazana u pacjentów ze stwierdzoną hipokaliemią lub hipomagnezemią, ponieważ może to zwiększać ryzyko wydłużenia odstępu QT i prowadzić do potencjalnie śmiertelnych arytmii.19 Biegunka i wymioty występują często u pacjentów z EVD, a hipokaliemię zgłaszano anegdotycznie. badanie, w którym elektrokardiogramy po leczeniu dzieci z niepowikłaną malarią, które otrzymały artefakt-lumefantrynę porównano z elektrokardiogramem po leczeniu u osób, które otrzymały artesunat-amodiachina, nie wykazały znaczącej różnicy w wydłużeniu odstępu QT.20 Artemorf-lumefantryna jest również przeciwwskazane u pacjentów otrzymujących leki związane z wydłużeniem odstępu QT, 19 w tym antybiotyki chinolonowe. Pięciu pacjentów z grupy artemeter-lumefantryna otrzymało ciprofloksacynę, chociaż zmarł tylko jeden (wskaźnik śmiertelności, 20%). Żaden z innych leków, dla których mamy informacje, jest przeciwwskazany u pacjentów otrzymujących artemeter-lumefantrynę. Jednak niektóre opisy przypadków sugerują, że metoklopramid, środek przeciwwymiotny powszechnie stosowany w Foya, wiąże się z szeregiem działań kardiologicznych, 21 jednak nie odnotowano danych dotyczących stosowania metoklopramidu. W pierwszych dniach podawania można się spodziewać śmiertelnych zaburzeń rytmu związanych ze stosowaniem artemeter-lumefantryny; w naszym badaniu nie występował jednak nadmiar wczesnych zgonów z lumefantryną artemeterową, o czym świadczy fakt, że krzywe przeżycia dla grup w naszym badaniu zaczęły się różnić w 5 dni po przyjęciu (patrz ryc. S8 w Dodatku uzupełniającym) .
Opisany tutaj naturalny eksperyment stanowi doskonałą okazję do oceny potencjalnego wpływu schematów przeciwmalarycznych na śmiertelność wśród pacjentów z potwierdzonym EVD. Chociaż pozostają pytania dotyczące mechanizmu, wyniki sugerują, że artesunat-amodiachina może być korzystniejsza niż artefakt-lumefantryna u pacjentów z potwierdzonym EVD. Wzywamy podmioty świadczące opiekę zdrowotną w krajach dotkniętych przez EVD, aby spróbować potwierdzić te ustalenia, w tym analizy wpływu masowego podawania amiduawiny artesunate na transmisję EVD w Sierra Leone i Liberii.22 Centra, które stosowały artemeter-lumefantrynę i mają dostęp do wyniki badań laboratoryjnych i kardiologicznych u pacjentów z EVD mogą potwierdzić lub obalić potencjalny związek pomiędzy artefaktami-lumefantryną i śmiertelnymi zaburzeniami rytmu. Konieczne są dalsze badania, aby niezależnie przetestować to pozorne skojarzenie, a jeśli zostanie to potwierdzone, oszacować najbezpieczniejszą i najskuteczniejszą dawkę terapeutyczną przeciwko wirusowi Ebola.
[więcej w: inhibitor korozji, Azeloglicyna, przeszczep chondrocytów ]

Powiązane tematy z artykułem: Azeloglicyna inhibitor korozji przeszczep chondrocytów

Posted by on 8 lipca 2018

[więcej w: inhibitor korozji, Azeloglicyna, przeszczep chondrocytów ]