Posted by on 1 sierpnia 2018

Prawdopodobieństwo, że osoby z nieubezpieczonym okresem uzyskają prywatne ubezpieczenie w ciągu 24 miesięcy zmniejszyło się o 6 punktów procentowych w latach 1983-1986 (65,2%) do 2001-2004 (59,2%) (P <0,001). Nastąpiło jednak zwiększenie prawdopodobieństwa uzyskania publicznego zasięgu, które zrekompensowało spadek prywatnego pokrycia. Dwadzieścia cztery miesiące po rozpoczęciu okresu nieubezpieczonego procent ludności, która przeszła do publicznego zasięgu, był wyższy o 11,7 punktu procentowego w latach 2001-2004 niż w latach 1983-1986. Analiza według grupy demograficznej wykazała, że odsetek osób, które uzyskały prywatne ubezpieczenie w ciągu 24 miesięcy, zmniejszył się zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych, natomiast odsetek osób, które uzyskały ubezpieczenie publiczne, zwiększył się w obu grupach (patrz Dodatek dodatkowy, dostępny z pełnym tekstem tego artykułu na). Odsetek osób, które uzyskały prywatne ubezpieczenie w ciągu 24 miesięcy zmniejszył się o 12 punktów procentowych w gospodarstwach domowych, w których najwyżej zarabiający nie ma dyplomu ukończenia szkoły średniej. Spadek ten został z nadwyżką zrekompensowany wzrostem o 20,6 punktów procentowych w publicznym zasięgu w tej grupie.
Ubezpieczenie i stan zdrowia
Jak pokazano w tabeli 3, prawdopodobieństwo utraty zasięgu wzrosło o 11,2 punktów procentowych między dwoma okresami badań wśród osób, które zgłosiły, że są w dobrym lub złym stanie zdrowia (P <0,001), w porównaniu ze wzrostem o 3,3 punktu procentowego wśród tych osób. którzy zgłosili, że są w doskonałym, bardzo dobrym stanie lub dobrym zdrowiu (P = 0,02). W obu grupach jednak okresy nieubezpieczone stały się krótsze. Jak pokazano w tabeli 4, odsetek osób w dobrym lub złym stanie zdrowia, którzy uzyskali ubezpieczenie w ciągu 12 miesięcy, wzrósł z 62,8% do 76,4% między dwoma okresami badania, a odsetek osób w stanie doskonałym, bardzo dobrym lub dobrym, który uzyskał ubezpieczenie w ciągu 12 miesięcy wzrosło z 51,5% do 63,8%. Większy wzrost wśród osób o gorszym zdrowiu wynikał przede wszystkim z tego, że byli oni bardziej niż ubezpieczeni bardziej podatni na uzyskanie ubezpieczenia publicznego. Tabele 2 i 3 w dodatkowym dodatku pokazują współczynniki zagrożenia w odniesieniu do stanu zdrowia.
Dyskusja
Nasza analiza nieubezpieczonych okresów sugeruje kilka wniosków. Po pierwsze, częstość nieubezpieczonych okresów rośnie z czasem, zwłaszcza wśród osób o niższym poziomie wykształcenia. Większość nieubezpieczonych okresów wiąże się z utratą prywatnych ubezpieczeń, ale zwiększona szansa na utratę publicznego ubezpieczenia w czasie powoduje wzrost utraty ubezpieczenia z wcześniejszego okresu badania do późniejszego okresu. Po drugie, gdy ludzie stają się nieubezpieczeni, są oni nieubezpieczeni na krótsze okresy. Odsetek osób nieubezpieczonych na przykład od 2 lat lub dłużej spadł z 26,2% do 20,3% między dwoma badanymi okresami. Po trzecie, okresy nieubezpieczone są krótsze, ponieważ coraz więcej osób uzyskuje ubezpieczenie publiczne. Od połowy lat 80. do początku XXI wieku odsetek nieubezpieczonych okresów, które zakończyły się pokryciem ubezpieczeniem prywatnym, zmniejszył się o 6 punktów procentowych, podczas gdy odsetek, który zakończył się pokryciem ubezpieczeniem publicznym, wzrósł o 11,7 punktu procentowego.
[patrz też: poradnia alkoholowa warszawa, wzór skierowania na badania okresowe, reh med ]

Powiązane tematy z artykułem: poradnia alkoholowa warszawa reh med wzór skierowania na badania okresowe

Posted by on 1 sierpnia 2018

Ubezpieczenie i stan zdrowia