Posted by on 1 sierpnia 2018

Po czwarte, w badaniu z lat 2001-2004 osoby, które były w dobrym lub złym stanie zdrowia, były znacznie bardziej prawdopodobne niż osoby o dobrym, bardzo dobrym lub doskonałym stanie zdrowia, zarówno do utraty, jak i do uzyskania ubezpieczenia. To odkrycie jest wynikiem wzrostu w ubezpieczeniach publicznych, które są bardziej podatne na osoby, które są mniej zdrowe. Wzrost odsetka ludności nieubezpieczonej w dowolnym miesiącu był w naszej analizie mniejszy niż w innych analizach danych SIPP, 25 i jest mniejszy niż wzrost odsetka populacji bez pokrycia na cały rok, który został wykazany w Current Population Survey.26,27 Ta różnica jest w dużej mierze wynikiem masy próbnej. Wagi podłużne i przekrojowe w badaniu z lat 2001-2004 podają nieco inne szacunki odsetka osób nieubezpieczonych w dowolnym miesiącu (zob. Dodatek Uzupełniający). Ponieważ wagi podłużne są najbardziej odpowiednie dla analizy czasu trwania, przedstawiliśmy wyniki z wykorzystaniem tych wag. Główne wyniki analizy pozostały bez zmian, gdy użyto ciężarów przekrojowych.
Coraz częstsze występowanie nieubezpieczonych okresów wśród osób o najniższym poziomie wykształcenia w porównaniu z osobami o bardziej wykształconych podobieństwach i wzmacnia ogólnopolski wzrost nierówności dochodów w tym czasie.28 Może to również odzwierciedlać fakt, że pracodawcy obciążają pracowników rosnącymi kwotami w przypadku ubezpieczeń zdrowotnych i istnieje tendencja do zwiększania zatrudnienia tymczasowego i sezonowego9. Przeprowadziliśmy analizę z wykorzystaniem przedziałów dochodów w miejsce poziomu wykształcenia, z podobnymi wynikami.
Wiele osób zostaje nieubezpieczonych, ponieważ tracą pracę; jednak zmiany czasu pracy nie wyjaśniają naszych wyników. Kiedy oszacowaliśmy nasze modele zagrożeń z dostosowaniem do statusu zatrudnienia osoby i innych członków jej rodziny, stwierdziliśmy spadek długości nieubezpieczonych okresów w latach 1983-1986 i 2001-2004, który był podobny do spadku w model, który nie kontrolował statusu zatrudnienia (dane niepokazane). Podobnie, stwierdziliśmy, że wzrost w latach 1983-1986 i 2001-2004 w zakresie prawdopodobieństwa utraty ubezpieczenia był podobny do wzrostu w modelu, który nie kontrolował statusu zatrudnienia.
Zmniejszenie czasu trwania nieubezpieczonych okresów nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę ogromny wzrost zasięgu Medicaid w czasie, szczególnie w przypadku dzieci i rodziców o niższym poziomie wykształcenia29. Możliwe, że zwiększony zasięg Medicaid może być częściowo odpowiedzialny za stosunkowo duże spadek prywatnego zasięgu, jeżeli zwiększone uprawnienia do publicznego zasięgu doprowadziły do zwiększenia liczby osób, które nie miały już prywatnego zasięgu. Nasze wyniki nie uwzględniają tego problemu30. Odkryliśmy, że wiele osób, szczególnie dzieci i osoby, które były mniej zdrowe, przerzuciło się i wyłączyło z Medicaid.
Nasze badanie ma kilka ważnych ograniczeń. Po pierwsze, SIPP podlega polaryzacji szwu , to jest tendencji do zgłaszania tego samego statusu ubezpieczeniowego w blokach 4-miesięcznych. Jednak takie nastawienie powinno być takie samo w każdej ankiecie. Po drugie, w obu badaniach zastosowano różne wagi, co zostało opisane powyżej Po trzecie, nasza analiza skupiała się wyłącznie na częstości występowania i okresach braku ubezpieczenia; nie badaliśmy skutków zdrowotnych osób nieubezpieczonych. Na koniec przeanalizowaliśmy dane dla osób nieubezpieczonych i nie analizowaliśmy danych dla osób, które nie były ubezpieczone.
Podsumowując, okresy nieubezpieczone są bardziej rozpowszechnione, ale krótsze niż teraz, sprzed dwóch dekad. Spadek prywatnego zasięgu, szczególnie w przypadku osób o niższym poziomie wykształcenia, został zrekompensowany wzrostem zasięgu publicznego. Poważne problemy mogą się pojawić, jeśli zasięg pracodawcy będzie nadal spadał, podczas gdy dostępność publicznego zasięgu pozostanie taka sama lub zmniejszona.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Wspierane przez stypendia Narodowego Instytutu ds. Starzenia (PO1AG005842, Dr. Cutler i T32AG000186, Dr. Gelber).
Nie zgłoszono żadnego potencjalnego konfliktu interesów związanego z tym artykułem.
Author Affiliations
Z Wydziału Ekonomii, Uniwersytetu Harvarda i Narodowego Biura Badań Ekonomicznych – oba w Cambridge, MA.
Prośba o ponowne przesłanie do Dr. Cutlera na Wydziale Ekonomii, Harvard University, 1875 Cambridge St., Cambridge, MA 02138, lub o.
Materiał uzupełniający
[patrz też: psychoterapia śląsk, piramida zdrowego żywienia dla dzieci, penirium skład ]

Powiązane tematy z artykułem: penirium skład piramida zdrowego żywienia dla dzieci psychoterapia śląsk

Posted by on 1 sierpnia 2018