Posted by on 1 listopada 2018

Liczba kobiet rozpoczynających naukę w szkole medycznej oraz pobytu i uprawiania medycyny w Stanach Zjednoczonych stale rosła w ciągu ostatnich czterech dekad. Zmieniające się oblicze medycyny jest eksploracją wielu aspektów tej zmiany, w tym rozwoju społecznego, imigracji, ekonomii i ruchu kobiecego. Autorzy, Ann Boulis i Jerry Jacobs, zręcznie obalili mit, że liczba kobiet ubiegających się o szkołę medyczną i praktykujących medycynę wzrosła, ponieważ spadek statusu zawodu lekarza doprowadził do tego, że mniej mężczyzn zgłosiło się do szkoły medycznej. Korzystając z wielu badań statystycznych, wyraźnie pokazują, że liczba lekarzy kobiet wzrosła nie dlatego, że medycyna stała się mniej pożądanym zawodem, ale dlatego, że więcej dziewcząt interesuje się biologią, matematyką i chemią w młodszym wieku, a ponieważ zwiększyła się liczba miejsc dostępnych studentom medycyny. Wszystko to nastąpiło po reformach prawnych dla kobiet.
Oprócz dyskusji na temat wzrostu liczby kobiet, które rozpoczynają naukę w szkole medycznej, autorzy eksplorują podspecjale, które kobiety wybierają. Oferują wyjaśnienia dotyczące zmian w tych wyborach, takie jak stronniczość wyboru w programach pobytowych, redukcja stereotypów ze względu na płeć, sposób, w jaki doświadczenia akademickie i badawcze mogą być różne dla kobiet, oraz różnice w stopach wzrostu niektórych specjalności. Ta sekcja jest wzbogacona anegdotkami od kobiet, które doświadczyły dyskryminacji ze względu na płeć podczas szkolenia.
Boulis i Jacobs badają specjalne kwestie dotyczące kobiet, w tym małżeństwa, ciąża i wychowywanie dzieci oraz par małżeńskich. Dostępne są również informacyjne dane dotyczące wskaźników zatrudnienia, czasu rodzicielskiego i czasu pracy oraz wpływu tych godzin pracy na życie rodzinne – w tym rozwód i finanse.
Ważną częścią tej książki jest zbadanie, w jaki sposób rola płci jest powiązana z naturą i jakością opieki zapewnianej pacjentom. Temat ten był przedmiotem wielu spekulacji i kilku publikacji. Co ciekawe, wiele cech, które są przypisywane kobietom praktykującym medycynę, jest najczęściej silnie podzielanych przez ich męskich odpowiedników. Ponadto autorzy zwracają uwagę na pewne niepokojące trendy dotyczące exodusu zarówno lekarzy płci męskiej, jak i żeńskiej z placówek podstawowej opieki zdrowotnej. Kliniczne winiety są punktem kulminacyjnym książki i obejmują porównania terapii zaproponowanych przez lekarzy płci męskiej i żeńskiej.
Że kobiety-lekarze mają silniejsze umiejętności empatyczne w radzeniu sobie z pacjentami, jest silnie wspierana przez obszerną literaturę badawczą. Ale czy to oznacza, że ich pacjenci są bardziej zadowoleni z opieki, jaką otrzymują. Wydaje się, że w tej dziedzinie istnieją sprzeczne informacje, pomimo zalet stylu komunikacji, z którego korzystają kobiety. Wreszcie, chociaż liczba kobiet w medycynie wzrosła dramatycznie, autorzy podkreślają swoje przekonanie, że lekarstwo było feminizowane niecałkowicie i nierównomiernie . Podsumowują one swoje ustalenia i ryzykują prognozę, że studentki medycyny będą reprezentować większość przychodzących studentów medycyny w następna dekada ERROR
[więcej w: przetoka odbytniczo pochwowa, dyżury aptek czechowice dziedzice, psychiatra poznań ]

Powiązane tematy z artykułem: dyżury aptek czechowice dziedzice przetoka odbytniczo pochwowa rumia stomatolog

Posted by on 1 listopada 2018